سوله سازی آذرمی
24
سپتامبر

در مورد سوله دست دوم چه چیزهایی باید بدانید؟

خرید سوله دست دوم، یکی از گزینه هایی است که بیشتر مشتریان سوله سازی به دنبال آن هستند و از آنجایی که وضعیت اقتصادی و هزینه ها برای راه اندازی یک مکان تولیدی صنعتی یا انبار بسیار تأثیرگذار است، اینکه یک گروه کاری یا یک شرکت، به دنبال مدیریت بهتر هزینه ‌های ساخت سوله باشد، یک امر انکارناپذیر است.

در مورد سوله دست دوم چه چیزهایی باید بدانید؟

خرید سوله دست دوم، یکی از گزینه هایی است که بیشتر مشتریان سوله سازی به دنبال آن هستند و از آنجایی که وضعیت اقتصادی و هزینه ها برای راه اندازی یک مکان تولیدی صنعتی یا انبار بسیار تأثیرگذار است، اینکه یک گروه کاری یا یک شرکت، به دنبال مدیریت بهتر هزینه ‌های ساخت سوله باشد، یک امر انکارناپذیر است.

خرید و فروش سوله دست دوم اگرچه می تواند این چالش و مشکل بزرگ را تا حدودی برطرف کند، اما باید بدانیم که آیا خرید سوله های دست دوم واقعاً به صرفه تر است یا خیر؟ آیا شرکت ها با سفارش سوله های دست دوم می توانند هزینه های خود را مدیریت کنند؟ ویژگی های سوله دست دوم چیست و چگونه برای آن اقدام کنیم؟

به دلیل اهمیت خرید سوله های دست دوم، تصمیم گرفتیم این مطلب را به طور کامل در این باره صحبت کنیم. نکات، دستورالعمل‌ها و راهکارهایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، می توانند به عنوان یک مسیر مستقیم و راهنما برای افرادی باشند که می‌خواهند از این نوع سوله ها استفاده کنند.

 بهترین روش برای خرید سوله دست دوم

 یکی از مهمترین سوالاتی که مشتریان استفاده از سوله به دنبال جستجوی پاسخ آن هستند این است که چگونه یک سوله دست دوم خریداری کنند؛ به عبارت ساده تر، بهترین روش برای پیدا کردن این نوع سوله ها چگونه است؟!
 اولین و ساده ترین شیوه برای پیدا کردن سوله های دست دوم یا یافتن یک شرکت سوله سازی که بتواند این نوع سوله را به صورت آماده به مشتری تحویل دهد، یک جستجوی ساده در اینترنت است. شما به راحتی می توانید فهرست کاملی از شرکت های سوله سازی را پیدا کنید. صرفاً با مراجعه به وب سایت‌ های آنها یا تبلیغات اینترنتی نمی‌توانید از اعتبار فعالیت شرکت ‌ها مطمئن شوید و همچنین دقیقاً مشخص نیست که آیا مصالح به کار رفته در ساخت سوله مرغوب هستند یا خیر.

اگر به صورت اینترنتی، سوله دست دوم را خریداری کنید، امکان بازدید آن و مصالح اولیه از نزدیک را ندارید، بنابراین مشکلات بازرسی یا فرسودگی، شما را درگیر خود می کند. مشکلات خرید سوله های دست دوم بسیار بیشتر از مزایای آن هستند و شاید به همین دلیل است که شرکت های مطرح، برای ساخت سوله ترجیح می دهند هزینه مناسب‌تری برای سوله سازی اختصاص دهند تا اینکه خود را دچار دردسرها و مشکلات سوله های دست دوم کنند.

سوله سازی مدرن - سوله های سبک - سوله های خرپایی - خرپا سوله - سوله ...
ساخت سوله

قیمت ساخت سوله چگونه محاسبه می شود؟

فرقی نمی کند شما مشتری خرید سوله نو باشید یا خرید سوله دست دوم؛ آنچه اهمیت دارد این است که قیمت ساخت سوله را با توجه به وزن سازه و قیمت آهن و فولاد و بازار روز محاسبه می کنند. هرچه نوسانات قیمت بیشتر باشد، در جدول قیمت ساخت سوله، این هزینه ها بیشتر خواهد شد.

عامل دیگری که در محاسبه قیمت ساخت سوله نو و سوله دست دوم وجود دارد، در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی سازه است. به طور مثال، سوله سازی در شهر مازندران با شرایط ساخت سوله در شرایط گرم و خشک متفاوت است. جالب آن است که نصب سوله در یک منطقه، از زمینی به زمین دیگر نیز با یکدیگر فرق خواهد داشت. به همین دلیل است که بارها توصیه کرده ایم برای ثبت سفارش ساخت سوله، پیرامون تمام مسائل با مشاوران شرکت سوله سازی از نزدیک، گفتگو کنید.

سوله چیست؟
ساخت سوله

مهمترین نکات در خرید سوله دست دوم که حتماً باید آن را بدانید….

  • زمانی که برای خرید سوله دست دوم اقدام می‌کنید در ابتدای کار، دفترچه محاسبات سوله را از فروشنده درخواست کنید. فراموش نکنید که این دفتر محاسبات نباید دست نویس باشد، یا داده های غیر معتبر در آن درج شده باشد. کوچکترین اشتباه در محاسبات سوله سازی، منجر به تخریب سازه و از بین رفتن کل آن خواهد شد. برای اینکه از اعتبار اطلاعات در دفترچه محاسبات سوله سازی، بخصوص سوله دست دوم، مطمئن شوید بهتر است از طریق سازمان نظام مهندسی آن را پیگیری کنید.
  • ·        ممکن است بسیاری از سازه هایی که برای سوله های دست دوم به کار رفته از آهن بازیافتی و ضایعات فولادی ساخته شده باشد، بنابراین حتماً قبل از خرید از کیفیت مواد اولیه و استاندارد بودن آن برای نصب مطمئن شوید.
  • هنگام خرید سوله دست دوم، قبل ساخت یک ضمانت نامه ساخت از سوی فروشنده الزامی است. فروشنده موظف است به شما متعهد شود که در صورت هرگونه مشکل در هنگام ساخت و بهره‌برداری از سوله، می‌تواند شما را پشتیبانی کند و یا هزینه ها را به شما بازگرداند.
  • ·        از آنجایی که سوله های دست دوم، رنگ آمیزی می شوند، اگر کیفیت رنگ و پوشش استاندارد نباشد، به مرور زمان فرسوده خواهد شد که این، خوردگی و پوسیدگی را به دنبال خواهد داشت.
  • هنگام خرید سوله دست دوم، قطعات، اتصالات و تمام آنچه که برای نصب نیاز دارید را در قرارداد بنویسید و آن را کامل و سالم تحویل بگیرید.
  • قیمت ساخت سوله دست دوم به ازای هر متر مربع و وزن سازه محاسبه می شود. برای این کار از افراد باتجربه کمک بگیرید؛ فروشندگانی که در کار خود حرفه ای هستند و هرگز چالش ها و مشکلاتی را برای شما ایجاد نمی کنند. در این مورد از خرید سازه اضافی خودداری کنید.

سخن پایانی

خرید سوله دست دوم همانند خرید سوله های نو بسیار اهمیت دارد. انواع سوله را معمولاً می توانید به شرکت سوله سازی سفارش دهید اما از آنجایی که مصالح اولیه سوله های دست دوم از پیش ساخته شده‌اند، کمتر امکان سفارشی سازی وجود دارد. شرکت های صنعتی و کارگاه های بزرگ معمولاً هزینه های کافی برای ساخت سوله اختصاص می دهند و بنابراین در وسعت بیشتر می توانند پروژه خود را راه‌اندازی کنند.

متداول ترین مدل سوله های دست دوم، سوله تیر ورقی است. اگر مدل سوله غیر از این‌ها در ذهن دارید، حتماً با شرکت سوله سازی صحبت کنید. خرید سوله همانند خرید یک سازه ساختمانی، مهم است. به این ترتیب به شما توصیه می کنیم قبل از خرید و پرداخت هرگونه هزینه، جستجوی کوتاهی در بازار داشته باشید. محاسبه قیمت ساخت سوله بر اساس وزن سازه و با در نظر گرفتن قیمت آهن و فولاد موقعیت جغرافیایی و مدل سوله انجام می گیرد.