آذرمی با سابقه ترین مجری سازه های فولادی
02
جولای

استانداردسازی سازه های فولادی

درج علامت استاندارد برای سازه‌های فولادی با امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان تعاونی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور و اداره کل استاندارد استان تهران، اجباری شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس هیئت مدیره تعاونی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور در حاشیه امضا این تفاهم گفت: این تفاهمنامه به همه ارگان‌هایی که در حال فعالیت در این صحنه هستند، اعم از نظام مهندسی، شهرداری‌ها و مراکزی که در حیطه استان تهران است، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
سعید زارع حقیقی افزود: با امضاء این تفاهم نامه همکاری‌های بسیار خوبی بین مجموعه ما با اداره استاندارد صورت می‌گیرد و واحد‌ها باید این موضوع رو در نظر بگیرند که کیفیت مهمترین رکن خواهد بود.
در ادامه این مراسم، مدیرکل استاندارد استان تهران نیز گفت: برای تولیدکنندگان سازه‌های فولادی اجرای استاندارد ۳۸۳۴، موضوع جدیدی است و باید کمیته‌ای که مسئول کار‌های اجرایی این استاندارد است دقیق به مسائل نگاه کنند و مسائل و مشکلات را قبل از بروز، پیش‌بینی کنند تا بتوانیم با حداقلِ مشکلات این مسیر را طی کنیم و یک پایلوت برای سایر استان‌ها باشیم.
محمودرضا طاهری با بیان اینکه همکاری میان سازمان استاندارد و این تشکل صنفی از سالیان قبل وجود داشته، اما یک وقفه کوتاه به علت برخی اختلاف نظر‌ها ایجاد شد که در حال حاضر مرتفع شده است افزود: هدف ما این است که هر تفاهمنامه‌ای که با سازمان استاندارد منعقد می‌شود فقط یک تفاهمنامه معمولی نباشد؛ بلکه باید امضای این تفاهم نامه‌ها، وظایفی را برای طرف مقابل ایجاد کند و همه نسبت به انجام اقداماتی که در آن‌ها ذکر شده، متعهد باشند.
وی افزود: هم از طریق تشکل‌های صنفی حوزه ساخت و ساز و هم از طریق اداره کل استاندارد استان تهران، باید این پیگیری‌ها انجام شود که در جهت ارتقای کیفیت بخش‌هایی، چون شیرآلات، جوشکاری‌ها و دیگر استاندارد‌های این صنعت بتوانیم گام اساسی برداریم.

لینک خبر: وب سایت خبری قطره