18
سپتامبر

قیمت هر متر مربع سوله سبک چگونه محاسبه می شود؟

قیمت هر متر مربع سوله سبک چگونه محاسبه می شود؟

قیمت هر متر مربع سوله سبک، مهم‌ ترین فاکتور و پارامتری است که برای مشتریان خرید سوله اهمیت دارد. معمولاً اولین سوالی که مشتریان سفارش سوله از شرکت های سوله سازی می پرسند این است که قیمت نهایی ساخت سوله برای آنها چقدر تمام می شود؟ قیمت خرید مصالح اولیه چقدر است و چه مقدار هزینه به دستمزد کارگران یا تجهیزات تعلق می گیرد؟ به طور دقیق نمی توان یک عدد و رقم مشخص را برای قیمت هر متر مربع سوله سبک عنوان کرد؛ چرا که عوامل مختلفی در مراحل ساخت این سوله ‌ها دخالت دارند.

به عبارت ساده‌ تر، می خواهیم بگوییم شما ابتدا باید هدف خود را از ساخت سوله مشخص کنید. متریال مورد استفاده را با شرکت سوله سازی در میان بگذارید و موقعیت ساخت سوله را به مهندسان در شرکت نشان دهید تا بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند. هر یک از انواع سوله، قیمت متفاوتی دارد و قیمت هر متر مربع سوله سبک با توجه به ابعاد و اندازه عرض دهانه سوله و اینکه یک دهانه باشد یا چند دهانه، متغیر است. فراموش نکنید که تمام انواع سوله یا دفترچه محاسبات مهندسی سوله دارند.


 برای محاسبه قیمت هر متر مربع سوله سبک چه کارهایی لازم است؟

محاسبات و نقشه سوله با دهانه 20 متر - نقشه سوله و ساخت سوله
سوله سبک

 محاسبه قیمت هر متر مربع سوله سبک بر عهده مشتری نیست. شما به عنوان مشتری نباید به تنهایی محاسبات مهندسی را انجام دهید یا موقعیت ساخت سوله را ارزیابی کنید. تمام این کارها بر عهده شرکت سوله سازی است. شرکت سوله سازی پس از آن که به طور کامل با مشتری درباره ساخت سوله سبک صحبت کرد، یک جدول از آنچه که نیاز دارد ارائه می دهد. در جدول محاسبه قیمت هر متر مربع سوله سبک، عواملی آورده شده است که از مرحله ابتدای ساخت سوله آغاز می شود و تا مرحله بهره ‌برداری، وضعیت کار را نشان می دهد.

 به طور مثال هزینه های تامین تجهیزات و مصالح اولیه خرید ورقه یا تیرهای فولادی، خرید اتصالات برای ساخت سوله، محاسبه هزینه دستمزد کارگران و همچنین در نظر گرفتن هزینه هایی که به صورت ناخواسته در پروژه به وجود می آید، در برنامه های محاسبه هزینه کل ساخت سوله سبک وجود دارد.

برای این که قیمت هر متر مربع سوله سبک با مصالح فولادی بهتر مشخص شود، نیاز به نقشه های کلی و جزئی می باشد. در پایان، شرکت سوله سازی می‌تواند یک برآورد حدودی از زمان اجرا و هزینه تمام شده ارائه دهد. فراموش نکنید که آزمایش های مکانیک خاک در موقعیت زمین ساخت سوله بسیار اهمیت دارد.

از دیگر عواملی که در قیمت هر متر مربع سوله سبک دخالت دارد می‌توان به تغییرات در قیمت مصالح آهن و فولاد، شکل ظاهری سوله، نیاز به کف سازی و پوشش دهی سقف سوله، نحوه ساخت دیوارهای سوله و نیاز به عایق سازی و همچنین نصب جرثقیل در داخل سوله اشاره کرد.

قیمت هر متر مربع سوله سبک اهمیت دارد یا کیفیت نهایی ساخت سوله؟

از آنجایی که قیمت ساخت سوله سبک اولین چیزی است که مشتریان به آن توجه می کنند، باید یک سوال اساسی در این قسمت مطرح کرد؛ شما به عنوان یک مشتری سفارش سوله آیا ترجیح می دهید سوله های با قیمت ارزانتر خریداری کنید یا کیفیت نهایی کار استحکام و دوام برای شما مهم تر است؟ کدام یک را ترجیح می دهید؟ این که سوله های شما دوام و استحکام لازم را نداشته باشد و یا برعکس، سوله هایی را می خواهید که متناسب با نیاز شما طراحی شده و استحکام فوق العاده بالایی دارند؟

اگر کسب و کار شما فعالیت تجاری و اقتصادی باشد و خدماتی را در حوزه تولید یا پرورش دام و طیور یا گیاهان ارائه می دهید و سرنوشت کسب و کار شما با سودآوری شما در ارتباط است، ترجیح می دهید سوله های مقاوم را داشته باشید. قیمت هر متر مربع سوله سبک نباید پوششی باشد برای اینکه شما سوله های مقاوم را از دست بدهید.

اگر برای سفارش ساخت سوله مراجعه می کنید، تمام جوانب را در نظر بگیرید. شما قرار است یک سازه در اختیار داشته باشید که در تمام فصل های سال، حتی در شرایط بارندگی شدید یا وزش باد، مقاومت خود را حفظ کند؛ بنابراین، بودجه کافی را برای ساخت سوله در نظر بگیرید. حتی اگر لازم است از وام ساخت سوله های صنعتی استفاده کنید.

انواع سقف خرپا و کاربرد آنها در سوله - بررسی انواع خرپا به همراه ...
سوله سبک

مقایسه قیمت هر متر مربع سوله سبک با قیمت سوله دست دوم

در مقالات متعدد، بارها درباره قیمت ساخت سوله دست دوم و قیمت هر متر مربع سوله سبک صحبت کرده‌ ایم. می‌توان پیش‌بینی کرد که سوله های دست دوم، ارزان تر هستند اما این به معنای نا مناسب بودن سوله های دست دوم نخواهد بود. شرکت‌هایی که سوله های دست دوم را در کارخانه می سازند و به مشتری ارائه می‌ دهند، تمام استانداردهای سوله سازی را رعایت می کنند؛ اما این که شما می‌خواهید سوله سفارشی داشته باشید یا سوله دست دوم، به انتخاب و کاربری شما بستگی دارد. سوله های دست دوم در مدت زمان کوتاه تری نصب می شوند و ارزان تر هستند. برای پروژه‌های فوری می‌توان از سوله های دست دوم استفاده کرد.

در مواردی که هزینه های راه اندازی یک سوله برای موقعیت های صنعتی و کشاورزی بسیار زیاد باشد، سوله های دست دوم پیشنهاد می شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت مشتریانی که بودجه کافی برای شروع یک کسب و کار ندارند بهتر است سوله های دست دوم را انتخاب کنند. هنگام خرید سوله دست دوم به سالم بودن سازه، رنگ و پوشش و از همه مهم تر، داشتن دفترچه محاسبات مهندسی سوله توجه داشته باشید.

عواملی که در قیمت ساخت سوله سبک نقش دارند مشابه با همان عواملی هستند که قیمت هر متر مربع سوله سبک را تحت تاثیر قرار می دهند. ساخت سوله خرپایی با ابعاد و اندازه های مختلف نیز از همین قوانین تبعیت می‌کند. برای ساخت سوله سبک از ورق فولادی استفاده می شود، بنابراین وزن سازه ها کمتر بوده، حمل و نقل راحت تر انجام می‌شود و در نهایت، قیمت ساخت سوله ارزان خواهد بود. باید برای سفارش هر یک از انواع سوله به شرکت هایی مراجعه کنید که تجربه کافی را در این زمینه داشته باشند.